Kūrybinis mąstymas

„Meno psichologija"

Mūsų psichiką formuoja vaizdiniai.
O kaip dažnai susimąstome, kokius vaizdinius mes pasąmoningai įsileidžiame į vidų ir kaip jie veikia mus ir mūsų veiklą? 

PLAČIAU>> 

 
„Lyderis iš esmės –  tai KŪRYBINIS protas, kuris atsispiria į vidinį žinojimą ir atranda daugeliui  funkcionalų sprendimą, peržengiantį esamos logikos prielaidas.“ /A. Meneghetti/
 
 
 
 
 
 

SEMINARO SIEKIS

Seminaras padeda vystyti LYDERIO KŪRYBINĮ PROTĄ per:

  • MENO VAIZDINIŲ poveikio žmogaus psichikai, gyvenimui ir visuomenės reiškiniams suvokimą;
  • INTUITYVAUS pažinimo lavinimą;
  • objektyvaus GROŽIO KRITERIJAUS suformavimą;
  • vidinį gebėjimą atskirti anti-meną ir atpažinti AUKŠČIAUSIĄ MENĄ, atveriantį naujus veiklos horizontus;
  • TARPDISCIPLININĮ požiūrį į gyvenimo reiškinius: asmenybė + menas + psichologija + veiklos rezultatas.

VEDANTIEJI

TATJANA CHARITONOVA

Meno ir kultūros muziejaus Ermitažo (Sankt Peterburgas) vedančioji psichologė, meno istorikė, Ermitažo sociologinių tyrimų departamento mokslinė bendradarbė, daugiau nei 15 mokslinių straipsnių apie meno psichologiją ir meno suvokimą autorė, Sankt Peterburgo universiteto ontopsichologijos magistrė.

RASA BALTĖ - BALČIŪNIENĖ

Verslininkė, mąstymo pokyčių  provokatorė, asmenybės vystymosi  konsultantė, naujų galimybių nešėja, vizionierė,  ontopsichologijos praktikė, „Femina Bona“ ir „Harmoningos asmenybės instituto“ įkūrėja.

 

MARINA ČEKMARIOVA

Ermitažo (Sankt Peterburgas) menotyrininkė, meno kritikė, menotyros mokslų daktarė, meno edukacijos projektų kūrėja, įvairiomis kalbomis parengtų mokslinių straipsnių  autorė, menotyros mokslų daktarė. Marina teigia: "Šiuolaikinio meno krizė lemia tai, kad elitinė kultūra tapo masine, o masinė kultūra tapo elitine."

SEMINARŲ AKIMIRKOS 

      

SEMINARO DALYVIŲ ĮŽVALGOS
„Šis seminaras išplėtė mano bendrą suvokimą ir požiūrį į gyvenimo reiškinius. Po šio seminaro supratau, kad reklama gali būti kitokia.“

Norbertas Pranckus, „Birštono mineraliniai vandenys“ valdybos pirmininkas

„Seminaras atvėrė man platesnį meno pasaulio matymą, kitaip pradėjau vertinti meno kūrinius. Suvokiau, kad kūriniuose reikia įžvelgti būseną, kurioje būdamas kūrinį kūrė jo autorius.

Suvokiau Grožio gylį, ir kaip jis įtakoja mūsų gyvenimą. Pradėjau visai kitomis akimis žiūrėti į aplinką, vertinti detales ir džiaugtis tuo, ką matau. Seminaras taip pat praplėtė mano suvokimą apie estetikos svarbą versle, suteikė supratimą, kaip versle ir kitoje veikloje kurti estetines proporcijas.“

Asta Dekiniene, "Xerox“ korporacijos vadovė Baltijos šalims ir Moldavijai

„Aš pasiklausyti Tatjanos seminaro atėjau, norėdamas daugiau sužinoti apie meno vertinimo kriterijus. Anksčiau vertindavau tik pagal tai ar man gražu, ar ne. Norėjau suprasti, kaip išties yra su tuo grožio kriterijumi. Išėjau su įžvalga, kad grožis ir estetika yra gan objektyvūs dalykai. Kaip sakė Platonas – prie dieviškumo gali priartėti tik per grožį, per jį atrandi dieviškumą savyje. Dabar jau ne visad žinome, kas tas grožis ar menas yra. Net kažkokią gal drastišką idėją ėmėme traktuoti kaip meną. Gyvenimas, kur vis mažiau estetikos, o daugiau funkcijos, savotiškai robotizavosi, mes vaikštome iš vienos dėžutės – namų, į kitą dėžutę – darbą.“

Martynas Kandziarauskas, „Blue Flight“ direktorius

„Seminaras suteikė žinių, kaip vertinti grožį. Anksčiau kūrinius vertindavau, kad jie man patinka arba nepatinka. Dabar supratau, kodėl vienas kūrinys man patinka ,o kitas – ne, ir kad tai yra susieta su Tavo vidumi. Jei viduje neturi ryšio su savimi ir esi suskaldęs, tai ir kūrinius renkiesi panašius. Tai, ką renkiesi, pasako apie Tave patį.“

Daiva Viskontienė, „Biznio mašinų kompanija“ direktorė

„Tai, ką papasakojo Tatjana apie psichologinį meno darbų poveikį, mane nudžiugino, nes ir anksčiau turėjau panašų požiūrį. Pagaliau apie tai pradėta kalbėti. Išties, kodėl darbą, kuris nutapytas, geriant alkoholį, turėtų į savo namus priimti žmogus, kuris gal apskritai jo nevartoja? Juk žmonės dabar atidžiai renkasi ką apskritai vartoti, daugėja vegetarų, žaliavalgių. Kodėl žmogus be priklausomybių turėtų atsidurti tarp meno darbų, kurie dvelkia tam tikra būsena?“

Dizainerė Ramunė Strazdaitė

ATGARSIAI MEDIJOJE