Autentiškumo laboratorija

Didelis virsmas prasideda nuo mažyčių pokyčių kasdienoje

 

AUTENTIŠKUMO LABORATORIJA – tai  HAI.LT (Harmoningos asmenybės instituto) tarpdisciplininis projektas, skirtas verslo kūrėjams ir vadovams dalintis patirtimi, kartu plėsti savo požiūrį ir išsivaduoti iš stereotipų tyrinėjant:

  • naujas apraiškas ir naujus veikimo būdus organizacijose;
  • jautriausių, laisviausių, kūrybingiausių asmenybių mąstymo būdą;
  • skirtumus tarp gyvenimo reiškinių ir jų pakaitalų;
  • skirtumus tarp to, kas yra  tikra, orientuota į ilgalaikę perspektyvą ir tarp to, kas yra simuliakras, orientuotas į trumpalaikį efektą;
  • vadovams nenaudingas elgsenas ir stereotipines reakcijas.

„Kai pamatai esamą tikrovę kitaip, tai ir tampa nauju pamatu ateičiai, nes ateitis – tik mūsų mąstymo būdas“ (citata iš HAI.LT dešimtmečio renginio).

 

Informacija, įžvalgos, renginiai:

 

*****

 
MINTIES DIRBTUVIŲ TRILOGIJA 
„SUNKIAUSIAS DARBAS – SU SAVIMI
 
 
2017 m. spalio 9 d.
 
 
16:00 – 20:00 
 
„Ieškome būdų veikti kitaip… Kai kada net pavyksta“

 
NUOŠIRDŪS PAŠNEKESIAI

Dvi sėkmingos ir labai skirtingos organizacijos, augančios ir puoselėjančios neįprastą vidinę kultūrą. Kaip įtraukti jaunus žmones į organizacijos kūrimą, pažadinant jų iniciatyvą? Kas gali jungti ir mažą, ir brandų viename orkestre? Mene seniai atrasta tai, ko šiandien ieškoma versle - forte, piano, dinamika - tik pavadinimai kiti. Kokios sąsajos tarp organizacijos ir meno?

Dalyvauja:
KĘSTUTIS LUKOŠEVIČIUS, „Baltled“ savininkas
DONATAS ZIEGORAITIS, orkestras „Kybartai“ orkestro meno vadovas ir dirigentas   

                                      

SINEMOLOGIJA

Filmo „Atkirtis“ (Whiplash, 2014 metai, režisierius: Damien Chazelle) analizė. 
Šis filmas nepaliko nė vieno abejingo. Kaip Flečeris galėjo taip elgtis su talentingais jaunuoliais? Tai pedagogiška, humaniška ar ne? O ką mūsų organizacijose daryti, kai matome, kad žmogus gali daugiau, bet nedaro? 

 

VADOVE, PASIŽIŪRĖK Į VEIDRODĮ

Dauguma bandymų ieškoti priežasčių išorėje baigiasi nesėkme. Ar tikrai?

 

*****

 2017 m. spalio 24 d.

 
16:00 – 20:00 

 Kokios asmenybės kuria inovacijas? Ar aš turiu kažką bendro su jomis?
 
 
NUOŠIRDŪS PAŠNEKESIAI

Dvi asmenybės - skirtingos, bet ir kažkuo panašios. Viena kuria inovacijas, kita būna šalia tų, kurie kuria inovacijas ir padeda jiems savo įžvalgomis. Kaip Rolandui pavyko sukurti savo srityje proveržio inovaciją, kuri daro įtaką visos srities pažangai? Kaip techniniams darbams galima pasisemti įkvėpimo iš gamtos? Ar robotai turės kūrybinio mąstymo geną?

Dalyvauja:
ROLANDAS ANDRIJAUSKAS, naujos kartos verslininkas, „DTL Vilnius“ direktorius, dantų architektas-technikas, savo veikloje taikantis gamtos principus 
EDGARAS LEICHTERIS, Lietuvos robotikos asociacijos vadovas, Lietuvos inovacijų centro ekspertas

                                          

SINEMOLOGIJA

Filmo „Steve Jobs“ (2013 metai, režisierius Joshua Michael Stern) analizė.
Legendinė XX amžiaus asmenybė, kurios vardą žino kiekvienas. Nagrinėdami filmą, atsakysime į klausimą, kas yra intuicija ir kaip ji reiškiasi? Kokias klaidas darė Steve? Ko reikia, kad pats būtum prasmė kitiems?  

 

VADOVE, PASIŽIŪRĖK Į VEIDRODĮ

O aš? Kas riboja mano kūrybinį mąstymą?

 

*****

 2017 m. lapkričio 6 d.

16:00 – 20:00

„Ritmas nulemia rezultatą. Kas užduoda ritmą mūsų organizacijose? 

 
 
NUOŠIRDŪS PAŠNEKESIAI

Daiva atranda raktą į klientų širdis per prasminius projektus. Tai neša naudą ilgalaikėje perspektyvoje. O kaip uždirbama dabar? Kokia formuojasi kultūra pačioje organizacijoje? Ar tai nuolat besivystanti ir besimokanti komanda? Ritmas kūryboje ir ritmas organizacijoje - kas bendro?

Dalyvauja:
DAIVA VISKONTIENĖ, antreprenerė, „Biznio mašinų kompanija“ direktorė
GINTARAS ŠEPUTIS, tarpdisciplininis menininkas, TV laidų režisierius, Įvaizdinių tyrimų instituto direktorius

 

SINEMOLOGIJA

Filmo „Mirusiųjų poetų draugija“ (Dead Poets Society, 1989 metai, režisierius Peter Weir) analizė.
Filmas, kuris skatina pamąstyti apie kitokį švietimą. Kodėl filmas baigiasi ne visai taip, kaip mums norėtųsi? Kur priežastys? Ar tai siejasi su filmo pavadinimo vaizdiniu? Ar yra dar kažkas daugiau? Gilus ir rimtas siužetas. 

 

VADOVE, PASIŽIŪRĖK Į VEIDRODĮ

 Ar kada nors savęs paklausėte, kokį ritmą užduodate Jūs?

 

 *****

 

                                                                                    

Kaina: dalyvaujant viename renginyje, kaina –100 Eur + PVM asmeniui. Dalyvaujant visuose 3 renginiuose, kaina – 200 Eur + PVM (kaina už visus 3 renginius). 
Vieta: PIANO LT salė (Trakų g. 9, Pranciškonų rūmai, Vilnius) 
Registracijahttps://goo.gl/PjZHLD
 
 

 *****

 

PAPILDOMA INFORMACIJA

 

NUOŠIRDŪS PAŠNEKESIAI – gyvos istorijos mus žavi, įkvepia, sukelia asociacijas-idėjas mūsų rūpimiems sprendimams. Šįkart ne tik klausysimės, bet ir kartu paanalizuosime priežastis. Neužtenka bandyti gerąją patirtį perkelti, nes dažniausiai, kaip žinome, tai nesuveikia. Reikia gebėti matyti kontekstą ir suprasti principus tam, kad kito patirtis taptų mūsų dalimi.
 
SINEMOLOGIJA (FILMŲ IŠTRAUKŲ ANALIZĖ) – analizuodami filmus, mes greičiau mokomės, giliau pažįstame reiškinius, nes filmai – tai vaizdinių seka. Jie pasiekia mūsų smegenis 90 000 kartu greičiau nei tekstinė informacija. Visa informacija atmintyje yra saugoma vaizdinių pavidalu, todėl, filmų dėka, mums lengviau keisti nuostatas, jeigu juose atpažįstame savo stereotipus.
 
VADOVE, PASIŽIŪRĖK Į VEIDRODĮ vaidmeniniai žaidimai, leidžiantys atpažinti vadovams nenaudingas elgsenas ir stereotipines reakcijas. Atpažinus jas kasdienėje veikloje, turime galimybę koreguoti savo reakcijas, elgseną ir tokiu būdu siekti norimų rezultatų. Išravėjus piktžoles, daržas tampa ir derlingesnis, ir gražesnis. Patyriminis procesas naudingas tiek žaidžiantiems, tiek stebintiems, nes žaidžiame taip, kaip gyvename, o kituose matome tik tai, ką nešiojamės savyje.