Praktikumai

 SAVIREVIZIJA BE FOTOŠOPO

Paremta 10 metų veikiančia
Lyderio mąstysenos nustatymo autorine metodika®

___________

2019 m. spalio 16 d. 14.00-20.00 - spalio 17 d. 9.00-14.00
Vilnius

 

 

Praktikumas Jums reikalingas, jeigu:

 

- jaučiate, kad galite daugiau, bet sunku susivokti;   

- jaučiate, kad galite daugiau, bet nedarote;

- norite postūmio arba spyrio;

- norite išauginti siekius;

- norite pasitikrinti, kur yra Jūsų lubos;

- siekiate pasiruošti pokyčiams organizacijoje;

- norite vadovauti didesniam kolektyvui;

- norite imtis „kvapą gniaužiančių“ projektų;

- norite naujos veiklos.

 

Ar tikrai svarbius sprendimus priimate PATYS?

 

2017 metais ekonomistui Richardui H. Thaleriui buvo skirta Nobelio ekonomikos premija. Amerikietis atskleidė, kad asmenys, priimantys ekonominius ir finansinius sprendimus ne visuomet būna racionalūs. Jų sprendimai dažniau būna irracionalūs, tiesiog žmogiški.  Thaleris atskleidė, kaip žmogaus asmeniniai bruožai ir mąstymo būdas sistemingai paveikia individualų sprendimų priėmimo procesą ir pačios rinkos rezultatus.

 

Jei nori kitokių gyvenimo rezultatų, permąstyk, kas tu… nesi

 „Praktikumo esmė ir nauda slypi mąstysenos aiškinimosi procese, kuris vyksta „be vyniojimo į vatą. Lyderio mąstysenos nustatymo autorinė metodika  tarnauja kaip veidrodis, kuriame žmogus pamato realybę, nusiima klaidingos savivokos akinius. Ji parodo tas mąstymo vietas, nenaudingas elgsenas ir stereotipines reakcijas, kurios šiandien trukdo daryti funkcionalius sprendimus ir neleidžia pamatyti naujų galimybių.

 Tik pažvelgus į save be „rožinių akinių, gali prasidėti realus POKYTIS, išsivaduojama nuo ribojančių blokų. Tuomet gali atsirasti įžvalgų, kaip pasiekti geresnę gyvenimo bei veiklos kokybę.


Rasa Baltė-Balčiūnienė

 

Praktikumo nauda

 

 • Didina funkcionalumą veikiant ir priimant sprendimus.
 • Suteikia galimybę išeiti iš komforto zonos ir pamatyti save be fotošopo.
 • Stiprina antreprenerišką ir šeimininkišką mąstyseną savo ir įmonės atžvilgiu.
 • Skatina atvirumą pokyčiams.
 • Skatina prisiimti didesnę atsakomybę.

 

Praktikumas skirtas

 

 • Verslo savininkams
 • Vadovams
 • Potencialiems (jauniems) vadovams

 

 

 

Praktikumo dalyvių atgarsiai

Robertas Preidys, UAB Komex direktorius:


"Šis praktikumas – tai tarsi inkarų atkabinimas. Išsiaiškini, pamatai, kokius inkarus tempiesi, lipdamas aukštyn. Sužinojau tam tikrus savo asmenybės aspektus, dėl kurių aktualūs klausimai neišsisprendžia, kur esame užsisukę. Sprendžiame vieną problemą, o realiai reikia taisyti kitą vietą.  Atėjau su komanda, nes norėjau pasitikrinti darbuotojus, ar jie turi potencialą pozicijoms, į kurias norėjau juos paskirti. Pats aš mačiau, kur mano žmonėms reikia tobulėti, kur stringa. Bet jei aš pasakyčiau, jie gal ne taip patikėtų, nei patys patiria ir pamato. Mums patiems save pamatyti yra ganėtinai sudėtinga."Aida Šimkevičienė, UAB „Šelterus“ direktorė:Praktikumas – tai ta vieta, kuri padeda eiti toliau.
Atrodo save pažįsti, žinai, ką reikia keisti, bet pokyčiai neįvyksta. Žmogui reikia kartais pamatyti save iš šono, pamatyti, kaip sakoma, kas parašyta juodu ant balto. Praktikume buvo sudarytos tam sąlygos: vedančiosios ir grupės dalyvių labai tikslios ir tiesios įžvalgos, konkrečių elgesio stereotipų parodymas čia ir dabar, nevyniojant į vatą. Tą akistatos su savimi akimirką – nebeturi kur trauktis, turi pripažinti, kad tam tikrus savo asmenybės aspektus pats nuo savęs slėpei ir daryti pokytį, jei nori,kad kažkas gyvenime vyktų kitaip.
 

 

 

Kristina Kuznecova, Dojus įmonių grupė, personalo vadovė:


Kitoks priėjimas prie mokymų proceso. Autentiškas, praktiškai išgyventas mokymų Vedėjos turinys, sudomino ir įtraukė. Sukurta patyriminė erdvė, kurioje  buvo galimybė pamatyti save giliau ir tai jau kuria pokytį, žinoma, jei tam yra vidinis motyvas. Pasidalinti praktiniai įrankiai, kurių dėka gali veikti sąmoningiau, tiksliau ir funkcionaliau.

Organizacija – tai žmonės. Kuo žmonės yra tikslesni, labiau suvokiantys save, savo veikimo principus, savo stipriąsias puses, tuo daugiau tvarių sprendimų jie gali priimti, sukurti sau ir įmonei tvarių sprendimų. Ko pasėkoje organizacija tampa tikslesnė ir funkcionalesnė, sumažėja nereikalingų veiklų, energijos praradimų ir sukuriama didesnė vertė.

 

Praktikumo struktūra

 

 • Savianalizė ir gilios įžvalgos. Lyderio mąstysenos nustatymo autorinė metodika  padeda identifikuoti pasąmoninius motyvus, kurie veikia sprendimus ir pasireiškia per asmenybės charakteristikas ir mąstyseną.
 • Trumpos paskaitos, plečiančios pasaulėžiūrą.

 • Sinemologija (filmo ištraukų analizė). Analizuodami filmus, greičiau mokomės ir giliau pažįstame reiškinius, nes filmai – tai seka vaizdinių, kurie patenka į mūsų smegenis 90 000 kartų greičiau nei tekstinė informacija. Visa informacija mūsų atmintyje yra saugoma vaizdinių pavidalu, todėl filmai padeda lengviau keisti nuostatas,  jeigu juose atpažįstame savo stereotipus.

 

Kada mąstysenos pokyčiai iš tikrųjų įvyksta?

 

Rasa Baltė-Balčiūnienė laidoje „Boso valanda su S. Jovaišu“ apie mąstysenos pokyčius, kodėl žmonės nesikeičia taip, kaip nori ir kada mąstysenos pokyčiai iš tikrųjų įvyksta. Žiūrėkite čia >>


 

 

Praktikumo vedėja Rasa Baltė-Balčiūnienė

 

 • Verslo kūrėja:  estetikos ir sveikatinimo srityje („Femina bona“, 25 metai) ir tarpdalykinio-vystamojo vadovų ir lyderių mokymo srityje (HAI.LT, 12 metų).

 • Sąmoningos lyderystės tęstinio mokymosi programų trenerė ir autorė (10 metų).
 • Tarptautinių intelektualiosios lyderystės forumų organizatorė ir moderatorė (5 metai).
 • Įmonių tapatybės strateginių peržvalgų sesijų moderatorė ir ateities vaizdinio paieškos proceso vadovė.

 • Žinių radijo laidos „Ateities genas“ autorė ir vedėja.

 • Į savo užsiėmimus Rasa integruoja moderniosios psichologijos žinias ir praktines vadovavimo bei verslo kūrimo patirtis. Šiuo metu ji tyrinėja vaizdinių, dizaino ir meno psichologiją, semiotiką, antropologiją ir įvairių kultūrų psichologiją, vysto naują – organizacinės psichosemiotikos – kryptį.

 

Apie Lyderio mąstysenos nustatymo autorinę metodiką

 

Lyderio apibrėžimas
Metodika remiasi šiuo lyderio apibrėžimu: „Lyderis – žmogus, kuris, pasiremdamas savo kūrybiniu intelektu ir vidiniu žinojimu, atranda naujus sprendimus įsisenėjusioms problemoms spręsti; geba atitrūkti nuo standartinio suvokimo, turi drąsos pasielgti netipiškai, taip vesdamas komandą sėkmingo verslo ir naujos kokybės link“.

Lyderio pasąmoninių sprendimų motyvų vertinimas
Metodika leidžia pamatyti lyderio pasąmoninę sprendimų motyvaciją, atskleidžiančią jo galimybes veikti neapibrėžties sąlygomis.

Visuminis požiūris
Metodika yra paremta visuminiu požiūriu į žmogų – tai viena svarbiausių savęs vystymo tendencijų šiandien. Laikai keičiasi – darbas vis rečiau asocijuojasi tik su pajamų šaltiniu. Talentui, lyderiui yra svarbi savirealizacija, savo veiklos įprasminimas, vertės sukūrimas organizacijai bei visuomenei, kurioje jis veikia. Taigi be galo svarbu, kad lyderio gyvenimas būtų vientisas, be vidinių konfliktų, kad jis, galiausiai, mėgautųsi savo veikla.

Metodikos patikimumas
Lyderio mąstysenos nustatymo autorinė metodika integruoja inovatyvius autorinius ir mokslo pasaulyje pripažintus klasikinius testus. Metodika buvo naudojama moksliniame tyrime, kurio tikslas įvertinti metodus, efektyviausiai keičiančius lyderių mąstyseną. Tyrimo rezultatai pristatyti mokslinėse konferencijose Italijoje, Singapūre, Indonezijoje.

 

Mokymų dalyvių atgarsiai

 

 Dalyvių atgarsiai apie Rasos Baltės-Balčiūnienės vedamas ilgalaikes programas dokumentinėje apybraižoje „Sunkiausias darbas – su savimi“. Žiūrėkite čia >>

 

 

 

Organizacinė informacija

 


Data: 2019 m. spalio 16 d. 14.00-20.00 - spalio 17 d. 9.00-14.00.

Vieta: viešbutis City Gate",  Bazilijonų g. 3, Vilnius.

Investicija

 • 300 Eur + PVM asmeniui;
 • 200 Eur + PVM asmeniui, dalyvaujant 3 asmenims iš įmonės.

 Vietų skaičius ribojamas, kad kiekvienas dalyvis gautų pakankamai individualaus dėmesio.

Registracija ir papildoma informacija                                                                     

registracija@hai.lt

mob. +370 683 28747                                   

 

Organizatorius